Eesti, mis on tuntud oma hingematvate loodusmaastike ja jätkusuutlikkusele pühendumise poolest, on omavalitsuste toel aktiivselt ökoturismi edendanud.
Ökoturism keskendub vastutustundlikule reisimisele, mis säästab keskkonda, toetab kohalikke kogukondi ning koolitab külastajaid ökoloogilise ja kultuurilise kaitse alal. Eesti valitsus on koos erinevate omavalitsustega teadvustanud ökoturismi potentsiaali majanduse elavdamisel, säilitades samal ajal riigi looduspärandit.
Eesti omavalitsused on teinud mitmeid algatusi oma piirkonna ökoturismi toetamiseks ja soodustamiseks. Nad on teinud koostööd kohalike ettevõtete, keskkonnaorganisatsioonide ja kogukonnarühmadega, et arendada säästva turismi tavasid. Üks peamisi fookusvaldkondi on olnud looduskaitsealade ja kaitsealade moodustamine ja hooldamine. Need jõupingutused tagavad mitmekesiste ökosüsteemide, sealhulgas metsade, märgalade ja rannikualade säilimise, mis on ökoturismiga seotud tegevuste peamised kohad.
Lisaks on omavalitsused investeerinud keskkonnasõbraliku infrastruktuuri ja teenuste arendamisse, et rahuldada ökoturiste. Nad on edendanud keskkonnasäästlike majutusvõimaluste, näiteks ökomajade ja külalistemajade ehitamist, mis kasutavad taastuvaid energiaallikaid ja järgivad keskkonnahoidliku ehituse tavasid. Lisaks on nad julgustanud kasutama elektrisõidukeid ja -jalgrattaid transpordiks turismisihtkohtades, et vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid.
Kohalikud omavalitsused on samuti mänginud olulist rolli nii turistide kui ka kohalike kogukondade ökoturismialase teadlikkuse tõstmisel.
Nad on korraldanud haridusprogramme, töötubasid ja giidiga ekskursioone, et tutvustada oma piirkondade loodus- ja kultuuripärandit. Nende algatuste eesmärk on edendada keskkonna sügavamat hindamist ja edendada säästvaid tavasid nii külastajate kui ka elanike seas.
Ökoturismi kasvu toetamiseks on omavalitsused teinud aktiivset koostööd säästvale reisimisele spetsialiseerunud reisibüroode ja reisikorraldajatega. Ökoturismi pakettide ja elamuste propageerimisega on need ligi meelitanud keskkonnateadlikke reisijaid, kes soovivad avastada Eesti põlismaastikke, minimeerides nende mõju keskkonnale.
Kokkuvõttes peegeldab omavalitsuste toetus Eesti ökoturismile riigi pühendumust keskkonnahoiule ja säästvale arengule. Valitsus ja kohalikud omavalitsused on koostööga loonud eduka ökoturismitööstuse, mis ei too mitte ainult majanduslikku kasu, vaid soodustab ka Eesti loodus- ja kultuuripärandi sügavamat mõistmist ja väärtustamist.